مرکز همایش های بین المللی رایزن در کوهپایه های شمالی تهران، با هوایی مطبوع و دیدی زیبا از شهر در زمینی به مساحت ۶۰ هزار مترمربع احداث شده است .
 • ظرفیت سالن ۴۰  تا ۴۰۰
 • امکانات مرکز : اینترنت بدون سیم، سیستم ویدیو کنفرانس و پخش زنده ی اینترنتی، برقراری ارتباطات مفید ، امکانات پارکینگ و دسترسی سریع این مجموعه با زیربنایی بالغ بـر ۱۲۰۰۰ متـرمربع شامل تالارهای متعـدد جهـت برگزاری همایش های عمومی و تخصصی، دیپلماتیک، سخنرانی ها، میزگردهای ویژه، دوره های آموزشی و نمایشگاه ها بنا شده است . و نیز برخوردار از امکانات پارکینگ و دسترسی سریع می باشد . با توجه به پیش بینی های انجام گرفته و بهره جویی از مناسب ترین تجهیزات و امکانات، مرکز همایش های بین المللی رایزن تا کنون مجری برگزاری شمار زیادی همایش در سطوح ملی، منطقه ای و بین المللی بوده است؛ و با در اختیار داشتن مجموعه ای از تالارهای متصل به هم، امکانات و تجهیزات مدرن نظیر اینترنت بدون سیم، سیستم ویدیو کنفرانس و پخش زنده ی اینترنتی، برقراری ارتباطات مفید بین سازمانی را در جوامع مختلف برای بخش های دولتی و خصوصی مهیا نموده است.
 • تالار اندیشه مرکز همایشهای بین المللی رایزن
 • معرفی : این تالار به مساحت ۲۱۰ مترمربع با گنجایش ۱۴۰ نفربه صورت ثابت و قابل افزایش تا ۱۵۰ نفر، برای کاربری های مختلف از جمله سمینار های آموزشی طراحی شده است و نیز دارای تجهیزات صوتی مناسب می باشد.
 • ظرفیت سالن : ۱۴۰-۱۵۰
 • امکانات مرکز : تجهیزات صوتی مناسب به همراه ویدئو پروژکتور ، پرده نمایش متحرک و شبکه اینترنت بدون سیم
تالار رسول اکرم (ص)
 • این تالار به مساحت ۵۰۰ مترمربع، با گنجایش ۳۳۰ نفر به صورت ثابت و قابل افزایش تا ۴۰۰ نفر، دارای سیستم صوتی مناسب به همراه۳عدد نمایشگر پلاسما(۱۰۳ و ۶۵ اینچ)، ویدئو پروژکتور ، پرده نمایش متحرک و اتاق فرمان مجهز می باشد . همچنین امکان برقراری شبکه رایانه ای و استفاده از شبکه اینترنت بدون سیم در کل فضای تالار میسر است .تالار رسول اکرم (ص) با دارا بودن صحنه ای مناسب امکان کاربری های مختلف را فراهم می سازد. اجرای موسیقی های زنده و هرگونه کار نمایشی از آن جمله است . امکان برقراری ترجمه همزمان با تعداد کانال های مورد نیاز متقاضی را دارد. نور عمومی سالن قابل تنظیم و امکان نور پردازی حرفه ای با جلوه های ویژه نیز وجود دارد..
 • تالار فردوسی
 • این تالار به مساحت ۵۰۰مترمربع و با گنجایش۴۰۰نفر، تالاری مسطح و چند منظوره است و با برخورداری از تجهیزات پخش در غرفه ها ، ویدئو پروژکتور، ۲ عدد پرده نمایش متحرک و شبکه اینترنت بدون سیم ، آمادگی لازم برای برگزاری نمایشگاه های مختلف، جلسات و گردهمائی‌ها را دارد .
تالار خیام
 • این تالار که ویژه ی پذیرایی و سرو وعده های غذایی و میان برنامه می باشد دارای گنجایش حدود ۴۰۰ نفر بشکل نشسته بوده که قابلیت افزایش تا ۷۰۰ نفر را به صورت ایستاده دارد. تالار خیام که در سمت چپ ورودی اصلی رایزن قرار گرفته است ، توسط مهمانداران مجرب و زبده اداره می شود . همچنین این تالار دارای یک آشپزخانه ی صنعتی مجهز می باشد که با توجه به تجهیز خوب آن بر کیفیت طبخ غذاها افزوده است .
تالار ابوریحان
 • تالار ابوریحان با گنجایشتقریبی ۱۰۰ نفر و امکانات ویژه مانند اینترنت پرسرعت بی سیم، جهت استفاده ی چند منظوره طراحی شده است . همچنین این تالار فضای مناسبی جهت پذیرایی از میهمانان می باشد.
تالار اندیشه
 • این تالار به مساحت ۲۱۰ مترمربع با گنجایش ۱۴۰ نفربه صورت ثابت و قابل افزایش تا ۱۵۰ نفر، برای کاربری های مختلف از جمله سمینار های آموزشی طراحی شده است و نیز دارای تجهیزات صوتی مناسب به همراه ویدئو پروژکتور ، پرده نمایش متحرک و شبکه اینترنت بدون سیم می باشد.
تالار سخن
 • این تالار با طراحی ویژه جهت برگزاری نشست های دیپلماتیک و تخصصیپیش بینی شده است. ظرفیت تالار ۵۰ نفر می باشد و قابلیت دسترسی به شبکه اینترنت بدون سیم و سیستم ویدیو کنفرانس را دارد .
تالار هیرسا
این تالار ویژه ی  نشست های خبری، آموزشی و دیپلماتیک است. میز کنفرانس ۲۰ نفره، تخته ی هوشمند، اینترنت پرسرعت بدون سیم، سیستم کنترل تردد با اثر انگشت از جمله امکانات این تالار است. همچنین اعضای جلسه از خدمات دفتر منشی برخوردار می باشند .
تالار ابن سینا
 • تالار ابن سینا با ۱۰۰ متر مربع مساحت، جهت کاربری های مختلف به ویژه سمینارهای آموزشی، کارگاه ها و برگزاری گالری طراحی شده است . اینترنت پرسرعت بی سیم، ویدیو پروژکتور و پرده نمایش متحرک از جمله امکانات تالار ابن سینا می باشد.
نگارخانه
مرکز همایش های بین المللی رایزن دارای یک فضای گالری مناسب با مساحت بیش از ۷۴۰ مترمربع، جهت برپایی نمایشگاه های عکس، نقاشی و پوستر می باشد. همچنین امکان برگزاری دیگر نمایشگاه ها مانند نمایشگاه فرش یا تابلو خط نیز فراهم است. نورپردازی موضعی و پذیرایی از بازدیدکنندگان در محل، از جمله امکانات گالری رایزن می باشد . برخورداری از منظره ای زیبا از شهر تهران، از دیگر مزایای این گالری است.
فضاهای نمایشگاهی
مرکز همایش های بین المللی رایزن دارای فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع جهت برگزاری نمایشگاه های مختلف می باشد .
 • امکانات و خدمات نمایشگاهی
  مرکز همایش های بین المللی رایزن با اختصاص یک فضای نمایشگاهی مناسب، امکانات و خدمات زیر را در اختیار متقاضیان قرار می دهد :
-غرفه بندی توسط اسپیس فریم
– پنل های M.D.F از نوع کلاس A
– لایت باکس
– فلاور باکس
– گل آرایی ویژه ی تمامی غرفه ها
– یک عدد ویترین
– میز و صندلی
– کتیبه نویسی سر در غرفه ها
دبیرخانه
 • دبیرخانه ی مرکز همایش های بین المللی رایزن مجهز به رایانه، دستگاه کپی، دورنگار، چاپگر، اسکنر، چندین خط تلفن، اینترنت پر سرعت و سایر امکانات ارتباطی می باشد
فضاهای آموزشی
چندین مکان مجزا، از متراژ ۳۰ تا ۱۰۰ مترمربع،  جهت برگزاری دوره های آموزشی و کارگاه های تخصصی ، در مرکز همایش های بین المللی رایزن پیش بینی شده است .کلیه این فضاها برخوردار از اینترنت پرسرعت بدون سیم می باشند . همچنین امکان پخش زنده ی اینترنتی جهت آموزش از راه دور نیز فراهم است.
تلفن : ۳-۲۲۸۰۹۹۰۱ ۲۱(۹۸+ )
دورنگار : ۲۲۸۰۹۹۰۶ ۲۱(۹۸+ )
پست الکترونیک : info@rayzan.ir
آدرس : تهران، نیاوران، کاشانک، نرسیده به سه‌راه آجودانیه، شماره‌ی ۲۱۰